Бухгалтер-програміст чи програміст-бухгалтер?

Якщо підприємству потрібна людина для обліку та автоматизації діяльності, то кого потрібно шукати: бухгалтера-програміста чи програміста-бухгалтера? Загалом відразу обох, але в одній особі, і щоб успішно поєднувати ці амплуа потрібно підійти до освоєння професії правильно.

Дана посада дійсно найбільше нагадує звичайного бухгалтера. Однак у неї таки є одна деталь, яка властива саме ремеслу програмістів, а саме —  постійне навчання у перегонах з актуальністю.

Будь-який класичний програміст вам скаже: «Щоб залишатися затребуваним, потрібно постійно освоювати нові навички та відточувати старі». Програмісти систем для автоматизації діяльності підприємства найчастіше вчать одну платформу на кшталт 1С, і на цьому розвиток закінчується. Однак такий підхід є абсолютно невірним, і може коштувати робочого місця.

Зараз ми розглянемо дві показові історії двох програмістів 1С.

Програміст-бухгалтер

Жив собі програміст 1С середньої руки: добре знав свою платформу, стежив за оновленнями і в цілому був відмінним співробітником. Однак інші системи ігнорував і за тенденціями індустрії не дуже стежив. І справді, навіщо звертати на це увагу, якщо вже є гарна посада і у цілому все добре?

Але все-таки варто, адже сталися санкції: 1С стало користуватися дуже проблематично і компанія, в якій працював наш герой, вирішила перенести весь облік підприємства на іншу систему. Він із цим завданням не впорався і був спішно витурений зі свого місця, а на його заміну був взятий інший, більш широкого спектра навичок, фахівець.

А наш герой опинився на вулиці, оскільки багато компаній стали відмовлятися від 1С, і таких фахівців було на ринку більше, ніж потрібно.

Бухгалтер-програміст

Але був і інший випадок, уже не такий трагічний. Жив собі звичайний бухгалтер, працював у компанії та бачив, як найманий програміст 1С регулярно налаштовує софт і при цьому не витрачає багато часу. Дізнавшись його зарплатню, наш герой взагалі опинився в невеликому шоці.

«А я ж теж так можу», — подумав наш герой і вирішив записатися на курси IT-Паросток. Там йому пояснили, що у 1С не найкращі перспективи і незабаром популярними будуть інші системи. В IT-Паросток він освоїв нове програмне забезпечення і невдовзі після навчання знайшов роботу в новій компанії, яка саме недавно відмовилася від 1С.

Висновки

Якщо хочете залишатися затребуваним на ринку програмного забезпечення для обліку та автоматизації діяльності підприємств, то потрібно постійно тримати руку на пульсі та адаптуватися до нових умов. На сайті IT-Паросток регулярно публікують актуальні матеріали за тенденціями в індустрії та рекомендують якісні курси по вивченню різних систем.

Ви програміст 1С і бажаєте освоїти нову систему? Чи ви бухгалтер, який хоче освоїти отримати нові, сучасні навички? Заповнюйте форму і станьте затребуваним та високооплачуваним фахівцем вже зараз.