Кому погрожують штрафи за 1С

1С Підприємство займає домінуюче становище на ринку ПЗ для автоматизації діяльності підприємств. Більшість компаній не можуть обійтися без такого програмного забезпечення і найчастіше вони використовують саме 1С. Здається, ніщо не може змінити такий стан справ, але це лише на перший погляд.

Стаття 258-5: Фінансування тероризму

Так, якщо ви використовуєте програму 1С бухгалтерію чи інші функції на своєму підприємстві, вас легко притягнути до відповідальності за статтею 258-5: Фінансування тероризму. Юридичну особу неможливо посадити у в’язницю на строк від 5 до 8 років, як зазначено в законі, але накласти великий штраф більш ніж реально.

Зараз СБУ зайнята більш важливими справами. А після закінчення війни, коли кількість роботи зменшиться, і працівники СБУ одразу почнуть масові перевірки. А використання програмного забезпечення, розробник якого сплачує податки в РФ — це вкрай проста і бажана мета для будь-якого співробітника служби безпеки.

Найкраще убезпечити себе зараз, щоб не переживати про можливі наслідки у майбутньому. Проте український бізнес має кілька шляхів для уникнення санкцій з боку держави.

Як уникнути покарання

В українських компаній, які використовують 1С, вкрай незавидне становище. Або вам доведеться змінювати ПЗ для обліку своєї діяльності, що вимагає великих зусиль і витрат, або шукати «нюанси» в законодавстві, щоб уникнути штрафів та інших санкцій з боку держави.

Перехід на нове програмне забезпечення потребує великих зусиль і витрат, проте це цілком реально, якщо отримати грамотну консультацію від фахівців і провести роботу з персоналом. Також не варто забувати про недосконалість законодавства і можна якось уникнути покарання, нічого не змінюючи у роботі підприємства.

У будь-якому випадку, якщо ви є представником бізнесу в Україні, то вам потрібна якісна юридична консультація з питань використання програмного забезпечення. Якщо хочете застрахувати себе від проблем, заповніть форму і наші фахівці з вами зв’яжуться.