Майбутнє програмістів 1С в Україні

За більш як 20-річну історію, 1С став справжнім монополістом у сфері автоматизації діяльності підприємств. Він використовується для бухгалтерського обліку, управління транспортом, обробки складської логістики та багато іншого. Позиції 1С здаються непорушними, але чи це так насправді?

В Україні зареєстровано понад 1 мільйон юридичних осіб, і практично кожній потрібно враховувати свою діяльність у спеціальному програмному забезпеченні. Всім потрібний програміст 1С, і компанії готові щедро платити за його послуги. У даній статті ми розкажемо, як почувають себе програмісти 1С зараз, і які перспективи для них відкриваються у майбутньому.

Актуальна ситуація

За даними Work.ua, середня зарплата програміста 1С складає близько 30 000 гривень, що в 2 рази більше за середню у країні загалом. Дана зарплатня щільно наближається до розробників, які працюють на аутсорсі для іноземних компаній. При цьому платформа 1С значно простіша в освоєнні, а фахівцям набагато легше шукати роботу (наприклад можна заповнити форму внизу даної статті і ми надамо ваші контакти роботодавцям, які потребують програмістів 1С).

1С програмісти дуже затребувані. Станом на 2021 рік в Україні було зареєстровано 1 мільйон 390 тисяч юридичних осіб, і більшість з них використовує програмне забезпечення для автоматизації своєї діяльності. І враховуючи тенденції, їх кількість тільки зростатиме, так що хороший програміст 1С без роботи сидіти не буде ніколи.

Кількість компаній в Україні неухильно зростає на 3-5% з кожним роком. Відповідно, кількість вакансій для програмістів 1С також зростатиме. Чи таки ні? Що може порушити давно усталену тенденцію? Зараз спробуємо простежити, що очікує даний ринок у майбутньому.

Найближче майбутнє

Напевно, ні для кого не секрет, що зараз триває війна. І вона примудрилася торкнутися навіть банального бухобліку. Справа в тому, що 1С — це російська компанія, відповідно будь-яке використання цього програмного забезпечення безпосередньо кладе гроші в скарбницю ворога.

Якщо зараз СБУ зайняті набагато важливішими справами, то після закінчення війни вони відразу ж накинуться на компанії, які продовжують використовувати 1С. Звісно, існують шляхи до законного користування 1С, але далеко не кожний бізнес буде ними користуватися. Багато компаній будуть просто переходити на нове ПЗ. Відповідно, потрібно адаптуватися до нових умов.

Як залишатися затребуваним

Щоб продовжити займатися програмуванням систем для автоматизації підприємств, потрібно швидше освоювати нові платформи. Зараз для цього найвдаліший момент, бо багато компаній відмовляються від 1С. А сам процес навчання не займе багато часу. Таким чином, ви займете нову нішу і станете затребуваним і високооплачуваним фахівцем .

Курси IT-Паросток надають освітні програми з освоєння нових платформ для обліку діяльності підприємств, які в майбутньому замінять 1С. Якщо ж ви програміст 1С і шукаєте роботу прямо зараз, заповніть форму внизу і ми обов’язково порекомендуємо вашу кандидатуру компаніям, які потребують спеціалістів саме зараз.