Вирішення проблем налаштування ПРРО для 1С

Після релізу версії 8.3.10 у багатьох 1С програмістів виникають критичні помилки. Наразі, для деяких користувачів програмування 1С стає неможливим і деякі підприємства навіть втрачають гроші через неможливість використовувати 1С бухгалтерію. Зараз ми розглянемо найпопулярнішу помилку в 1С 8.3 та шляхи її вирішення. А якщо цього буде недостатньо, то заповніть форму нижче і ми владнаємо вашу проблему індивідуально.

Помилка “Вузол не пройшов перевірку” під час звернення до веб-сервісу

Опис проблеми

У платформі 1С Підприємство 8.3 було перероблено логіку валідації довірених сертифікатів.

При роботі в ОС Windows для перевірки сертифіката відбувається звернення до зовнішнього ресурсу мережі Internet. Для успішного виконання цієї операції у користувача, від якого запускається процес rphost, має бути можливість звернутися до цього зовнішнього ресурсу, а також сам ресурс має бути доступним.

У разі некоректно заданих налаштувань доступу в Internet після переходу на  1С 8.3.10 з попередніх версій платформи можуть виникати помилки:

а) при зверненні до веб-сервісів чи отриманні визначення веб-сервісу через «помилка роботи з Інтернет: Видалений вузол не пройшов перевірку»

б) при спробі виконати OpenID-авторизацію виду «Помилка підключення до OpenID провайдеру», які супроводжуються появою в технологічному журналі подій EXCP виду:

00:01.226030-0,EXCP,2,process=rphost,p:processName=base_3,OSThread=6332,t:clientID=7298,t:applicationName=WebServerExtension,t:computerName=server-1,t:connectID=212125 Exception=9db1fa37-b455-4f3f-b8dd-7de0ea7d6da3,Descr=”src\Libxml2_Intf.cpp(141):

9db1fa37-b455-4f3f-b8dd-7de0ea7d6da3: Помилка доступу до файлу ‘https://mycloud.ru/openid/e1cib/oid2op’: src\HTTPImpl.cpp(2598):

896db6ac-cc39-4065-8298-1bf5fccb9d98: Помилка роботи з Інтернет: Віддалений вузол не пройшов перевірку”

Також може бути спроба OpenID-авторизації, що супроводжується появою в технологічному журналі аналогічних зазначених раніше подій EXCP.

Діагностика проблеми

У більшості випадків проблема може бути викликана відсутністю користувача, під яким запускається rphost, доступу до необхідного ресурсу в Internet.

Цілеспрямовано тільки сайти, призначені для валідації сертифікатів, ніхто не блокує, тому, швидше за все, у користувача не доступний жоден сайт (можна легко перевірити, запустивши браузер від імені даного користувача — затиснути Shift, правою кнопкою миші на ярлик браузера, «Запустити від імені іншого користувача»). Проте розслідування необхідно проводити саме на тому прикладі, на якому помилка відтворюється.

Найбільш поширені причини:

  • Доступ до ресурсу заблоковано через файл hosts
  • Немає доступу до ресурсу через використання проксі-сервера
  • Ресурс заблокований
  • Ресурс блокований антивірусом

Рішення проблеми

Про антивірус і firewall все очевидно — перевіряємо, які ресурси блокуються, і розуміємо, чи є у списку потрібний нам ресурс (схожий на ім’я на посилання на сайт постачальника сертифіката, якщо точне ім’я сайту невідоме).

Про налаштування проксі та hosts опишемо докладніше.

Проксі сервер

1) Запустити Internet Explorer від імені користувача, під яким працює rphost

2) У меню Властивості браузера (Властивості браузера) на закладці Підключення натиснути кнопку Налаштування мережі

3) Якщо в налаштуваннях зазначено використання проксі-сервера, яка не передбачена політикою безпеки (хтось колись встановив та забув) — відключити використання проксі-сервера, знявши відповідний прапор

4) Якщо використання проксі дійсно передбачено, потрібно дозволити пряме звернення до ресурсів, на які намагається звернутися платформа для валідації сертифіката, натиснувши кнопку Додатково і вказавши цей ресурс як виняток для проксі-сервера

Файл hosts

Доступ до деяких сайтів може блокуватись через файл hosts. Який лежить за адресою: Windows/System32/drivers/etc/hosts

Вирішення вашої проблеми в 1С Підприємство 8.3

Якщо вищеозначені пункти вам не допомогли, то заповніть форму, опишіть вашу проблему і ми обов’язково знайдемо шляхи до вирішення. Ваш зворотній зв’язок може бути дуже корисним і вирішить не тільки вашу проблему, але й допоможе іншим користувачам. На все добре!