Як подружити 1С бухгалтерію з РРО?

Бізнес в Україні поєднує дві речі. Перша – це використання програмного забезпечення для обліку та автоматизації діяльності підприємства. Найчастіше це «1С Підприємство», хоча останнім часом набирають популярності й інші подібні платформи. Друга – це обов’язкова реєстрація розрахункових операцій (РРО). З недавніх пір зобов’язання щодо РРО накладаються і на невеликі підприємства (ФОП 2, 3 та 4 груп).

Як це працює

Перша потрібна підприємцям для того, щоб розуміти, наприклад, скільки товару закуплено, скільки продано, на які більший попит у споживача і скільки різні товари можуть перебувати на складі, а які терміново потрібно збувати.

Друга теж потрібна компаніям, але вже не для статистики та оптимізації бізнесу, а для того, щоб не отримати штраф від Державної фіскальної служби. РРО передбачає фіксування будь-яких фінансових операцій, які здійснює ваш бізнес та передачу даних фіскальній службі.

За умовчанням обидва види діяльності здійснюються поокремо. Підприємство здійснило якусь кількість фінансових операцій, відповідальна людина занесла дані в 1С бухгалтерію, а потім зробила те саме, але вже для РРО. Працівник виконав дві практично однакові дії замість однієї – звучить не дуже раціонально.

Як оптимізувати роботу вашого бізнесу

Тепер, коли ми розуміємо, з чим маємо справу, можна перейти до теми статті – як «подружити» 1С та РРО. Або інакше: як зробити так, щоб співробітник робив не дві справи, а одну? Насправді на ринку вже є програмні рішення для таких цілей.

Існує спеціальне ПЗ, яке як би «з’єднує» 1С та РРО, і таким чином необхідна інформація автоматично перетікає з вашої бази даних до фіскальної служби. Теоретично просто, а от на практиці трапляються нюанси.

Справа в тому, що подібні операції — це складний процес і зробити таке програмне забезпечення універсальним, щоб воно підходило для будь-якого підприємства, важко. Саме тому багато хто скаржиться на недосконалість подібного ПЗ.

Воно регулярно видає помилки, через що деякі дані губляться і не доходять до фіскальної служби, що в свою чергу передбачає штрафи за ненадання інформації (150% від суми грошової операції). І якщо зараз, під час війни, ці штрафи скасовані, то відразу після закінчення бойових дій вони автоматично полетять як із кулемету.

Вихід є

Як вже було сказано вище, такого роду програмне забезпечення важко зробити універсальним, воно вимагає налаштування для кожного підприємства окремо, а після цього ще й ретельної перевірки на наявність помилок. Ми можемо забезпечити вас подібним програмним рішенням та адаптувати його безпосередньо до вашого підприємства.

Якщо хочете оптимізувати своє підприємство і зробити його більш прибутковим, заповніть форму і наші фахівці зв’яжуться з вами.