Як зберегти свою інтелектуальну власність

Співробітництво та кооперація — це ключова деталь розвитку будь-якої справи. Дане твердження справедливе як для невеликого підприємства, так і для економіки великої країни. Взаємно ділитися знаннями, технологіями чи ресурсами дуже вигідно. Однак будь-яка співпраця колись закінчується і про це завжди варто пам’ятати.

Якщо йдеться про спільне користування складом або якихось не дуже значних ресурсів, то розрив ділових відносин не матиме жодних тяжких наслідків. Але коли справа стосується інтелектуальної власності, завжди варто потурбуватися про свої права.

Наступна історія показує, наскільки важливо будь-яку співпрацю завіряти юридично.

Історія

Дві компанії, які працювали в сегменті корпоративного обслуговування 1С, вирішили об’єднати зусилля та створити спільну методологію щодо надання послуг. Вони скористалися послугою депонування документів, що гарантує захист авторських прав обох учасників угоди.

Після кількох років успішної співпраці, яка принесла обом компаніям гарний прибуток, вони розійшлися. Повномасштабне вторгнення РФ в Україну розірвало багато зв’язків і компанії з даної історії не стали винятком. Але далі стався показовий випадок, який, на жаль, не є рідкістю.

Одна з компаній вирішила самостійно використовувати спільну методологію, не сповістивши про це другу. Однак представники другої таки довідалися про це і вирішили подати досудову претензію про те, що якщо вони й надалі продовжуватимуть використовувати чужу приватну власність, то друга подасть до суду та пред’явить права на авторство.

Благо дана інтелектуальна власність була задепонована у професійній фірмі, а отже, довести авторство було не складно. Перша компанія знала, чим це може їй загрожувати і вирішила врегулювати справу в досудовому порядку.

Висновки

Завдяки відповідальному підходу до збереження інтелектуальної власності компанії вдалося захистити свої права. Така послуга справа не дешева: треба прийти до юриста, він завірить ваші документи покладе у спеціальний конверт, який можна буде розкрити тільки в суді. Це і є доказом справжності.

Останнім часом з’явилася можливість зробити це і в Інтернеті – у спеціальному сервісі VDS Vault. Ціна на аналогічні послуги набагато менша, а термін захисту даних набагато довший — аж 70 років. З точки зору права вони мають таку ж юридичну силу, як і класичне депонування в якомусь бюро.

Щоб скористатися послугами VDS Vault і захистити свою власність – натисніть на кнопку: